کوییک اس – S روغن موتور و گیربکس

کوییک اس

کوییک اس – S روغن موتور و گیربکس

کوییک اس یا کوییک S ؛ در سایت اویل بست ، تیم مجله اینترنتی اویل یست ؛ طی رسالت آگاه سازی و سپس خرید محصولات روانکاری خودرویی برای اکثر خودروهای پر تیراژ و پرطرفدار داخلی و وارداتی تحلیل جامع ارائه نموده است . ما در این مقاله با هدف معرفی خودروسازی سایپا و بیان مشخصات و قابلیت خودروی  کوییک اس یا کوییک S به تفصیل در مورد روغن موتور مناسب ، کوییک اس یا کوییک S و سایر محصولات روانکاری از قبیل روغن گیربکس دستی ، روغن گیربکس اتوماتیک و انواع فیلتر روغن موتور و فیلتر هوا و کابین مناسب برای کوییک اس یا کوییک S می پردازیم.

کوییک اس – کوییک S

کوییک اس ، SAIPA QUICK  ؛ روغن کوییک اس و روغن موتور SAIPA QUICK-S ؛ در سایت اویل بست ، تیم مجله اینترنتی اویل یست ؛ طی رسالت آگاه سازی و سپس خرید محصولات روانکاری خودرویی برای اکثر خودروهای پر تیراژ و پرطرفدار داخلی و وارداتی تحلیل جامع ارائه نموده است .

بهترین روغن موتور برای کوییک اس ، SAIPA QUICK -S

1.شاخص API:

  • این شاخص بر اساس حروف الفبای انگلیسی SJ/SL/SM/SN می باشد که نشان از سطح کیفیت و تکنولوژی ساخت روغن می باشد، هر چه حروف صعودی تر باشد نشان از تکنولوژی بالای ساخت روغن موتور دارد آخرین تکنولوژی موجود SN می باشد.
  • بهترین انتخاب SM  یا  SN  می باشد.

2.شاخص SAE:

  • این شاخص بیانگر گرانروی روغن موتور در بازهای دمایی مختلف می باشد که رعایت این استاندارد منجر به کارکرد نرم تر موتور خودرو می شود.
  • برای روغن موتور کوییک شاخص 10W-40 که مناسب برای آب و هوای اکثر مناطق ایران می باشد. در مناطق خیلی سردسیر می توان از روغن موتور با شاخص 5W-40 نیز استفاده نمود.
  • در اکثر ایران از 10W40  استفاده شود ، فقط در مناطق بسیار سرد از 5W40 .

 

کوییک اس ، مشخصات گیربکس  SAIPA QUICK-S :

  • گیربکس خودروی QUICK از نوع 5 دنده دستی می باشد.
  • روغن گیربکس با توجه به دفترچه راهنمای خودرو 75W-80 GL4 می‌باشد.
  • حجم روغن گیربکس قابل تعویض  :2/5 لیتر می باشد.

کوییک اس ، بهترین روغن گیربکس برای  SAIPA QUICK-S :

با توجه به  شرایط آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید و درجه حرارت هوا روغن گیربکس دستی مناسب خودرو خود را انتخاب کنید. برای مثال روغن گیربکس دستی 75W-90 در بازه دمایی 22- درجه سانتی گراد تا 104 درجه سانتی گراد عملکرد مطلوبی از خود نشان می دهد.

کوییک

کوییک ، SAIPA QUICK

کوییک ، SAIPA QUICK

کوییک ،معرفی خودرو

سایپا کوییک  Saipa Quick از لحاظ ساختاری شبیه به تیبا 2 می باشد. سایپا نسبت به محصولات خود در مورد خودرو کوییک خود دست و دلبازی به خرج داده و امکانات رفاهی بسیاری را در این محصول خود برای مشتریان فراهم نموده در حالیکه از نظر کیفیت داخلی باز در سطح حداقل میباشد. کوییک ،SAIPA QUICK  از لحاظ ظاهری از نمای جلو شبیه به خودرو ساینا می باشد.

چراغ های جلوی آن همان چراغ خودرو ساینا است که تنها درون آن‌ها مانند ساندرو استپ‌وی ، تریم دودی کار شده است.همچنین با تغییرات در سپر جلوی کوییک دیگر خبری از سپر بد ترکیب ساینا خبری نیست. خودرو کوییک تجهیزاتی همانند خودرو تیبا هاچ بک را دارا می باشد به غیر چند مورد که به ان اضافه شده است نمایشگر لمسی با دوربین و نویگیشن، استارت دکمه‌ای و فرمان اسپرت با دکمه‌های کنترلی.

مشخصات فنی کوییک آر

موتور خودرو سایپا کوییک اس همان موتور تیبا و ساینا میباشد. موتور کوییک اس از نمونه قدیمی   8 سوپاپه 4 سیلندر SOHC  خطی 1.5 لیتری است. حجم دقیق موتور خودرو کوییک آر 1503 سی سی، توانایی تولید نیرویی در حدود 87 اسب بخار در دور موتور 5.300 دور در دقیقه را دارد .

حداکثر تولیدی نیرو در کوییک اس SAIPA QUICK-S حدود 128 نیوتون متر بوده که در دور موتور 4.800 دور در دقیقه امکان پذیر و در دسترس راننده خواهد بود. مصرف سوخت در این خودرو به تور متوسط در هر 100 کیلومتر 7 لیتر است با توجه به مسیرهای شهری و ترافیک مصرف سوخت تا 10 لیتر نیز ممکن است برسد . میزان تولید آلاینده‌ها نیز برابر با استاندارد یورو 4 بوده که قابلیت ارتقا به یورو 5 می باشد.