لکسوس LS

لکسوس LS

لکسوس LS ، LEXUS LS-460 ؛ در سایت اویل بست ، تیم مجله اینترنتی اویل یست ؛ طی رسالت آگاه سازی و سپس خرید محصولات روانکاری خودرویی برای اکثر خودروهای پر تیراژ و پرطرفدار داخلی و وارداتی تحلیل جامع ارائه نموده است . ما در این مقاله با هدف معرفی خودروسازی لکسوس و بیان مشخصات و قابلیت خودروهای لکسوس LS ، LEXUS LS-460 به تفصیل در مورد روغن موتور مناسب ، لکسوس LS ، LEXUS LS-460  و سایر محصولات روانکاری از قبیل روغن گیربکس دستی ، روغن گیربکس اتوماتیک و انواع فیلتر روغن موتور و فیلتر هوا و کابین مناسب برای  لکسوس LS ، LEXUS LS-460 می پردازیم.


در صورت نیاز میتوانید از فهرستی که در ابتدای مقاله وجود دارد نسبت به خواندن بخش مورد نظر خود اقدام نمایید ولی پیشنهاد ما این است که کل مقاله را مطالعه نمایید که وقتی در حدود 5 دقیقه از شما میگیرد.


ما در ابتدا به صورت خلاصه از شرکت تویوتا و تولد لکسوس برایتان میگوییم و در انتها مشخصات فنی و مباحث روانکاری را در مورد موتور لکسوس و گیربکس لکسوس و همچنین سایر موارد خدمتتان به صورت مفصل توضیح خواهیم داد. با اویل بست با بروز ترین سایت و فروشگاه اطلاعات خودرویی و محصولات روانکاری همراه باشید.تویوتا
تویوتا

تویوتا

این ابرشرکت و معروف ژاپنی از سال 1937 در یک کمپانی تولید منسوجات در شهر تویوتا ژاپن خط تولید محصولات خودر را راه اندازی کرد. شرکت بزرگ تویوتا ، از چندین شرکتهای زیر مجموعه بزرگ تشکیل شده است که به تولید اتومبیل مشغول هستند.لکسوز معروفترین برند تویوتاست که برای خودروهای لوکس ایجاد شده است.شرکتهای دایهاتسو ، دینا ، سایون و هینو موتورز هم زیر مجموعه این خودرو ساز بزرگ ژاپنی است.

آغاز تویوتا

 شرکت تویوتا در رسته صنایع نساجی فعالیت می کرد که در ادامه با اختراع یک ماشین بافندگی جدید چشم تجار غربی را گرفت و این شد استارت ورود خانواده تویودا مالک کمپانی تویوتا به امریکا و اروپا. در مدتی که در غرب حضور داشتند تمام ذهن پسر تویودا که فارغ التحصیل دانشگاه توکیو در رشته مهندسی مکانیک بود مشغول خودروهای کشورهای غربی شد.

بعدها مدت ریادی را صرف راضی کردن هیت مدیره برای ورود به این بازار جداب نمودند و در نهایت بعد از 4 سال استارت کار خود را در گوشه کارخانه پدری زد. در همان ابتدا به طراحی خودروی دیزلی پرداخت و بعد از چندسال و با توجه به جنگ جهانی و حمایت دولت ژاپن از صنایع جدید و چشم انداز این صنعت در سال 1937 به صورت رسمی وارد صنعت خودروسازی شد.

در طول جنگ جهانی دوم تویوتا مسئول تولید خودروهای سنگین دولت ژاپن در دوران جنگ شد و تاپایان جنگ به صورت تمام وقت به خودروهای ترابری اختصاصی مشغول بود.

شرکت تویوتا نه تنها یک شرکت بزرگ خودرو سازی بلکه یه مرکز تحقیقاتی و یک پایگاه قوی برای طراحی و از همه مهمتر یک دانشگاه مدیریت بزرگ است. تویوتا با سبک مدیریتی که به دنیا نشان داد در حقیقت یک سبک کاملا جدید ، ساده و بسیار کاربردی بود که در ابتدا شاید کمی پر دردسر به نظر میرسید ولی در ادامه باعث شکوفایی بیش از بیش تویوتا شد.

لکسوس
لکسوس

تولد لکسوس

در اوایل دهه 80 میلادی مدیران شرکت تویوتا طی یک امکان سنجی از سوی مدیرعامل وقت ، موظف شدن خودرویی طراحی و به بازار ارائه نمایند که توان رقابت با خودروهای لوکس خارجی را داشته باشند.

پس از تقریبا 5 سال و با کمک تیم های قوی مهندس و طراحی با کمک حدود 3000 نفر از مهندسان و طراحان و مجریان مختلف و با ساخت نمونه های بالغ بر 400 دستگاه در نهایت اولین خودروی کمپانی تویوتا به نام  لکسوس متولد شد.

اهداف تولید لکسوس

تویوتا با نام لکسوس یک هدف عمده را دنبال می کرد و آن هم فتح امریکا با خودروهای لوکس و  به روز بود. هرچند در ابتدای کار خودروهای وارداتی در امریکا مشکلات فنی داشتند ولی در نهایت با استقبال بی نظیری روبرو شد و توانست بازار امریکا و اروپا را بدست آورد. در همان ابتدا 8000 هزار دستگاه از لکسوس که مشکل کروز داشتند را مدیران تویوتا به سبک خودشان تبدیل به یک فرصت کردند و با یک سرویس فوق العاده برای این خودروها جایگاه خود را تثبت نمودند که در نهایت منجر به فروش 50 هزار دستگاه در همان ابتدا شد. در ادامه با فروش بیش از 500 هزار دستگاه در امریکا ، جایگاه خودشان را به صورت کامل تثبیت نمودند.

انتخاب نام کمپانی لکسوس هم بسیار سخت بود، ولی درنهایت پس از حدود 200 نام پیشنهادی و با کمی تغییرات در حروف نام زیبای لکسوس متولد شد . این نان هنوز پس از گذشت حدود 30 سال هنوز هم مفاهیم معنوی اهداف تویوتا که ساخت خودروی لوکس و لاکچری بود را بیان می کند.

در ادامه خودروهای لکسوس به مرور توسعه یافتند و در نهایت به شکل زیبای امروزی رسیدند. تنوع خودروهای لکسوس فراون است در ادامه به دسته بندی این خودروها اشاره می نماییم .

دسته‌بندی لکسوس ها

 • LEXUS هیبریدی : GS-H , RX-H , HS-H , LS-H , CT-H
 • LEXUS SUV  : RX,LX,GX
 • LEXUS کانورتیبل : IS-C
 • LEXUS سدان : LS,GS,ES,LS
 • LEXUS پرفورمنس :  F, IS-F , LF-A

 

لکسوس LS ، LEXUS

همانطور که در بالا به گروه بندی لکسوس ها اشاره شد این خودرو یک خودروی سدان است. در ایران یک مدل از این خودرو بیشتر مشاهده شده است .

 • LEXUS LS 460
لکسوس-LS
لکسوس-LS

لکسوس LS 460  LEXUS

لکسوس 460 از موتور  8 سیلندر بسیار پرقدرت بهره میبرد.. حجم موتور 4600 سی سی یفرانسیل عقب ، گیربکس بسیار قوی باعث شده که توان بسیار بالایی را تنها با فشار دادن پدال گاز زیر پای خود احساس کنید.

موتور این خودرو نسبت به مدل قبلی 2008 تغییرات چندانی نداشته است ولی تغییرات در گیربکس آنن باعث شده که تعویض دنده نرم تر  و کم صداتری داشته باشد و شتاب بهتری نسبت به مدلهلی قبل از 2008 داشته باشند. مدلهای بالاتر از 2012 نیز از استاندارد آلایندگی یورو 5 پیروی میکنند ولی مدلهای مورد بحث از 2008 تا 2011 از استاندارد یورو4 برخوردار است.

 

مشخصات LS 460  LEXUS

 • حجم موتور : 4600 سی سی
 • تعداد سیلندر : 8 سیلندر 32 سوپاپه
 • گیربکس : اتوماتیک 6 دنده تیپ ترونیک
 • حداکثر سرعت : 250 KM/H
 • شتاب 0 تا 100 : 5.5 ثانیه
 • استاندارد آلایندگی : یورو 4
 • مصرف ترکیبی در 100 کیلومتر : 12 لیتر
 • قدرت : 360 اسب بخار

روغن لکسوس LS 460  LEXUS

همانطوری که بارها در مورد کیفیت روغن موتورها توضیح دادیم بازهم به اطلاع شما همراهان سایت اویل بست که مرجع خرید انواع روغن موتور و گیربکس اتواتیک و دستی و همچنین مکمل سوخت هست میرسانیم برای حفظ کیفیت و کارایی موتور و گیربکس خودروهای روز حتما از برندهای معتبر و با کیفیت فول سنتتیک استفاده نمایید . روغن نا مناسب حتی غیر تقلبی آسیب جدی به موتور و گیربکس وارد می کند.

لکسوس-LS
لکسوس-LS

حجم روغن موتور LS 460 LEXUS  با تعویض فیلتر روغن :

 • موتور 4600 سی سی : 9 لیتر

سطح کیفی روغن موتور لکسوس LS 460 

 • API : سطح کیفیت  SN و SM  را میتوانید انتخاب نمایید .
 • SAE: برای هوای گرم روغن موتور 5W40 و برای هوای سرد و زمستان روغن  5W30 توصیه می شود.
 • ولی برای اکثر آب و هوای ایران همان 5W40 مناسب می باشد.

سطح کیفی روغن گیربکس لکسوس LS 460   

 • دنده اتوماتیک : 10 لیتر روغن گیربکس WS یا SP4
 • دیفرانسل : 1.5 لیتر روغن گیربکس 75W90 GL-5

روغن هیدرولیک فرمان  لکسوس LS 460 

 •   1000سی سی روغن ATF III برای کارکرد 3 سال و یا نهایتا 60 هزار کیلومتر مناسب است.

ضدیخ لکسوس LS 460 

 • حجم رادیاتور در حدود 11 لیتر می باشد که نیاز به 5.5 لیتر ضدیخ دارد.

کد فیلتر های لکسوس LS 460 

 • فیلتر روغن لکسوس LS 460  :YZZA5-90915
 • فیلتر هوا لکسوس LS 460  :0V020-17801

 • aisin-sn-5w30-5LAISIN-TOYOTA

  روغن موتور آیسین 5W30 SN

  650,000 تومان
  ویژگی‌‎های روغن موتور آیسین SN 5W30: روغن موتور آیسین 5W30 با سطح کیفیت SN و به صورت تمام سنتتیک  بوده و مناسب انواع خودروهای وارداتی می باشد، این روغن را می توان برای خودروهای توربو شارژ نیز استفاده نمود. مناسب برای انواع خودروهایی که برای آنها سطح کیفیت 5W30 توصیه شده است. هیوندایی    کیا موتورز   تویوتا    لکسوز  و....
  نمایش سریع محصول
 • X9LS-5W-30zicSKZIC LOGO

  روغن موتور زیک X9-LS-5w30

  496,000 تومان
  این روغن در دماهای بالا با افزایش شاخص ویسکوزیته (گرانروی) روانکاری بسیار خوبی در دماهای بالا ایجاد می نماید. این روغن مورد تایید و دارای استانداردهای عملکرد اروپا، ژاپنی، کره ای و خودروسازان ایالات متحده میتوانند با تکنولوژی پیشرفته SAPS پایین دوستدار محیط زیست می باشد. روغن گروه X9 مورد تایید بزرگترین شرکت های خودروسازی اروپایی 1)مرسدس بنز 2) بی ام و 3) فولکس واگن 4) پورشه بوده و با استفاده از…
  نمایش سریع محصول
 • SKZIC LOGO

  روغن موتور زیک X7-5w30

  415,000 تومان
  روغن موتور زیک 5W30 X7 پوشش مناسب روغن بر روی قطعات موتور برای محافظت در برابر سایش – افزایش راندمان موتور و کاهش مصرف سوخت – نوسانات روغنی کمتر و افزایش زمان بین تعویض روغن – عملکرد پیشرفته در دمای بالا و پایین – کنترل لجن برای پاکیزگی موتور – پایداری اکسیداسیون عالی
  نمایش سریع محصول
 • روغن موتور کاسترول FUEL SAVER 5W30

  شروع از : 75,000 تومان
  ویژگی‌‎های روغن موتور کاسترول : کاسترول مگناتک ، یکی از مارک های پیشرو روغن موتور Castrol ، تقریباً 20 سال با ارائه حفاظت فوری از لحظه شروع کار به رانندگان کمک می کند تا از موتورهای اتومبیل خود محافظت کنند. مولکولهای هوشمند موجود در Castrol بطور خاص برای چسباندن به قطعات بحرانی موتور فرموله شده و باعث کاهش چشمگیر سایش موتور ومصرف سوخت می شوند.
  نمایش سریع محصول
 • روغن گيربکس اتوماتيک زیک ATF MULTI

  شروع از : 171,000 تومان
  ویژگی ها : – روغن تمام سنتتیک برای جعبه دنده­های اتوماتیک – محافظت در برابر خوردگی، سایش و اکسیداسیون – پایداری حرارتی بسیار بالا – عملکرد بهینه در دمای پایین و بالا
  نمایش سریع محصول
 • حراج!
  atf spivSKZIC LOGO

  روغن گيربکس اتوماتيک زیک ATF SP 4

  شروع از : 161,250 تومان
  روغن گيربکس اتوماتيک زیک ATF SP 4 روغن گيربکس اتوماتيک زیک ATF SP 4 برای گیربکس اتوماتیک خودروهای استفاده می شود که در دفترچه راهنمای خودرو به این سطح کیفیت اشاره شده است. به عنوان مثال خودروهای نسل جدید هیوندایی و کیا برای گیربکس خودروی خود اغلب به روغن گيربکس اتوماتيک ATF SP 4 اشاره کرده اند. ویژگی ها :  ارائه عملکرد عالی در شرایط پرفشار  پشتیبانی بی نقص از…
  نمایش سریع محصول
 • حراج!
  روغن گيربکس اتوماتيک زیک ATF MULTI -LFروغن گيربکس اتوماتيک زیک ATF MULTI -LF

  روغن گيربکس زیک ATF MULTI -LF

  شروع از : 180,000 تومان169,900 تومان
  ویژگی‌‎های روغن گيربکس زیک ATF MULTI -LF : روغن گيربکس زیک ATF MULTI -LF مناسب برای انواع خودروهای روز دنیا با تکنولوژی تمام سنتتیک می باشد. این روغن گیربکس عملکرد خوبی برای کاهش مصرف سوخت به خاطر کاهش اصطکاک درون گیربکس و بازده بالاتر گیربکس را داراست. مناسب برای انواع خودروهایی که برای آنها سطح کیفیت SP-III،SP-IV ،DEX-VI و شش سرعته توصیه شده است. هیوندایی    کیا موتورز   بنز BMW…
  نمایش سریع محصول
 • حراج!
  روغن گیربکس اتوماتیک لیکومولی ATF III

  روغن گیربکس اتوماتیک لیکومولی ATF III

  95,000 تومان 79,000 تومان
  روغن گیربکس اتوماتیک لیکومولی ATF III روغن گیربکس اتوماتیک لیکومولی ATF III یک سیال نیروی اتوماتیک سینتتیک است. که برای استفاده در جعبه دنده های اتوماتیک ( خودکار ) و جعبه فرمان هیدرولیک انواع خودرو های بنزینی و دیزلی و همچنین سیستم هیدرولیک بسیاری از دستگاه های صنعتی، مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد روغن گيربکس اتوماتیک لیکومولی : روغن لیکومولی ATF   از پر مصرفترین روغنهای گیربکس های اتوماتیک در…
  نمایش سریع محصول
 • روغن موتور دیوینول 5W40

  روغن موتور دیوینول 5W40

  470,000 تومان
  ویژگی های روغن موتور دیوینول 5w40 1-کارکرد 10 هزار کیلومتر 2-کارآیی خوب در استارت سرما 3- خواص عالی عملکرد در داخل موتور 4- سایش کم و نزدیک به صفر (ZFM) 5- صرفه جویی قابل توجه در مصرف سوخت 6-کاهش اصطکاک
  نمایش سریع محصول
 • Divinol Syntholight 5W-40 top

  روغن موتور دیوینول Divinol Syntholight Top 5W-40

  580,000 تومان
  روغن موتور دیوینول تاپ 5W40 ، روغنی است روان که مبتنی بر مدرن ترین فن آوری سنتز HC است.این محصول با توجه به کاهش اصطکاک و همچنین کارآیی خوب در شروع سرما ، از خواص عالی کار ، سایش کم و صرفه جویی در سوخت استفاده می کند.روغن موتور دیوینول Divinol Syntholight TOP 5W-40 برای موتورهای بنزینی احتراق داخلی و موتورهای دیزلی با تنفس طبیعی و توربو شارژر طراحی شده…
  نمایش سریع محصول
 • زیک 5W40 X9SKZIC LOGO

  روغن موتور زیک X9-5w40

  440,000 تومان
  ویژگی ها : حفاظت فوق العاده در برابر سایش و ورانکاری ایده آل حداکثر کنترل آلاینده های موتور و لجن گذاری و پاکیزگی حداکثر موتور تامین حداکثر شتاب و قدرت موتور و عملکرد عالی در شرایط پر فشار تایید شده توسط خودروسازان اروپایی (بنز و بی ام و)
  نمایش سریع محصول
 • حراج!
  لیکومولی-سوپر-لایش-لایف-5.40

  روغن موتور لیکومولی سوپر لایش لایف 5W40

  شروع از : 480,000 تومان
  ویژگی‌‎های روغن موتور لیکومولی سوپر لایش لایف 5W40 : تولید با بهترین روغن پایه سینتتیک و آخرین تکنولوژی روز دنیا مطابق با استاندارد جهانی تشکیل پوشش مناسب روانکار بر روی قطعات موتور در تمام شرایط سخت و پرفشار تضمین کننده سلامت موتور در برابرسایش و استهلاک پایداری برشی عالی و عملکرد مناسب در شرایط سخت کارکرد روان و بی صدای موتور با لیکومولی بیشتر برانید  DRIVING MORE
  نمایش سریع محصول

ارسال دیدگاه

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها